Sepetim

0 ürün - 0,00

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0,00

İade ve Değişim

Ürün satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı (ürünü) reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahipsiniz.
 

Cayma hakkını kullanmak isterseniz öncelikle Bize ulaşın formu ile tarafımıza bilgi vermeniz gerekmektedir.

 

Ürün iadesinde kargo ücreti kim tarafından karşılanır?

 

İade prosedürüne uygun sürelerde yapılan tüm iade işlemlerinde ürünleri UPS Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Ürünü göndermeden önce iade sebebinizi 0212 485 33 40 numaralı telefonumuzdan bize iletmeniz gerekmektedir. Temsilcilerimiz, UPS Kargo’nun adresinize uğrayarak ürünlerin teslim alınmasını ve ücretsiz kargo ile gelmesini sağlayacaktır. UPS Kargo dışındaki firmalarla yapacağınız gönderilerde kargo bedeli sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde karşı ödemeli gönderi teslim alınmaz.
 

Cayma hakkını kullanabilmeniz için iade etmek istediğiniz ürünlerin  satış değerini yitirmemiş olması gerekmektedir.Orjinal ambalajı bozulmuş, kutu ve iç aparatları olmayan , tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmiş ürünlerin iadesi söz konusu değildir.İade edilmek istenen üründe herhangi bir hasar ,çizilme, yırtılma, bant-etiket kullanımı ve kutu içeriğinde eksilme varsa ürün iadesi kabul edilmez.
 

T.C.Sağlık Bakanlığı’nın Hijyenik Ürün Yönetmeliği’ne göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade etmeniz ve değişim yapmanız söz konusu değildir.Kitap, CD, kaset gibi ürünlerin iade ya da değişimi yapılmamaktadır.Kostüm / şapka gibi ürünlerin iadesi mümkün değildir.Ürün orjinal ambalajı bozulmadığı takdirde başka bir beden/ ölçü ile değişim yapılabilir.
 

İade etmek istediğiniz ürüne ait satış faturasının tüm nüshalarını tarafımıza teslim etmeniz gerekmektedir. Fatura şirket adınaysa iade faturası düzenlenmeniz gerekmektedir.Faturanın tüm nüshaları gönderilmediği takdirde KDV ve yasal tüm yükümlülükler müşteriye ait olur ve bu bedel iade edilmez.
 

Siparişimi kargoya verilmeden nasıl iptal ederim?

 

Sipariş verilen gün saat 14:00 ‘e kadar siparişinizi iptal ettirmek için iletişim formunu (Bize ulaşın ) doldurarak Müşteri Hizmetlerimize mail gönderebilirsiniz ya da 0212 485 33 40 no.lu telefondan tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.
 

İadeler için geri ödeme süresi ne kadardır?
 

İadeniz öncellikle Satış Sonrası Servis birimi tarafından 3 gün içinde incelenir ve yukarıda belirtilen şartlara uygun olması durumunda geri ödeme süreci başlatılır. İnceleme sonrasında ürün bedelinin kredi kartınıza iadesi 5 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Bankanızdan kaynaklı sebeplerle iadenizin kredi kartınıza yansıması bir kaç gün sürebilir. İadenizin makul süre içerisinde gerçekleşmediğini düşünüyorsanız lütfen durumu “Bize ulaşın” sayfamızdan ya da 0212 485 33 40 numaralı telefonumuzdan bize iletiniz.
 

Siparişinizde kullandığınız hediye çekleri iade işlemi sonrasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte hediye çekindeki kalan kullanım süresi kadar süre iptal işlemi sırasında yeniden başlayacaktır.

Bankaların çalışma prensibi gereğince taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerin geri ödemeleri de ekstrenize aynı taksit planı doğrultusunda yansıyacaktır.
 

Arzu ederseniz ürün iadesini 6 ay kullanım süreli Akay alışveriş çeki olarak da tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizi iade formunda belirtmeniz gereklidir.
 

İade adresi nedir?

 

İade adresi: Akay Mağaza İstoç 14. Ada No:61-63-65-67 34217 Bağcılar  / İstanbul / Türkiye
 

Ürünün ambalajı zarar gördü ise yine de iade edebilir miyim?

 

İade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasarlanmış ve bu nedenle ürünün tam fiyatından tekrar satılabilme özelliği yitirilmiş ise, iade işlemi sırasında %30 ’luk bedel kesintisi uygulanır ve iade buna göre eksik bedelle yapılır. Bu ürünler, mağazalarımızın fırsat reyonlarında indirimli olarak satılmaktadır. Akay, ambalaj hasarının miktarına göre ürünü iade almama hakkına sahiptir.
 

Ürün kargodan hasarlı çıktı, bu durumda ne yapmalıyım?
 

Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıkması durumunda:

  • Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız.
  •  

Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra ürünler tarafınıza sağlam olarak yeniden gönderilecek ya da ürün bedeli iade edilecektir. Elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size telefonda anlatılacaktır.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.